انواع غلتک ها
TEL: 021-55406939
لوگوی تهران گیربکس
021-55406939   |  09123932617
صفحه اصلی تماس مقالات
تلگرام تهران گیربکسانواع غلتک ها

غلتک ها عبارت اند از ماشین آلات سنگینی که بیشتر در عملیات راهسازی مورد استفاده قرار می گیرند.کار اصلی غلتک ها در عملیات راهسازی صاف کرن جاده ها و سطح خاک می باد.غلتک ها بر اساس کارکدشان دارای انواع مختلفی می باشند..
انواع غلتک ها را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:
1-غلتک های پاچه بزی TAMPING FOOT ROLLERS- SHEEPS FOOT ROLLERS
2- غلتک های شبکه ای GRID MESH ROLLERS
3- غلتک های ارتعاشی VIBRATORY MESH ROLLERS
4-غلتک های فولادی صاف SMOOTH STEEL DRUM
5- غلتک های پنوماتیک PNEUMATIC ROLLERS
6-غلتک های کفشک دار SEGMENTED PAD ROLLERS
7-بولدوزرهای متراکم کننده SOIL COMPACTORS

-غلتک های پاچه بزی
غلتک های پاچه بزی دارای تعدادی استوانه مجهز به پایه های بیرون آمده است و این پایه ها که به پاچه بزی موسوم اند به عمل تراکم کمک می کنند.وجه تسمیه پاچه بزی این است که عمل کوباندن این غلتک شبیه اثری است که یک گله گوسفند یا بز برروی زمین برجای می گذارد.این غلتک عمل تراکم را با استفاده ازفشار استاتیکی و همچنین کنترل انجام میدهد.این غلتک ها معمولات دارای چندین استوانه بوده و به صورت جفتی هم بکار می رود.
-غلتک های شبکه ای
این نوع غلتک ها با سرعت نسبتا زیاد قادر به کار بوده و در حین عمل خاک را پراکنده نمی کنند.این غلتک ها برای خرد کردن قطعات کلوخه خاک های چسبیده مناسب می باشند.همچنین از این غلتک میتوان برای خرد کردن و متراکم نمودن سنگ های نرم استفاده کرد.
-غلتک های لرزنده
انواع معینی از خاک مانند ماسه شن و سنگ های درشت عکس العمل بسیار خوبی درمقابل تراکم تولید شده بوسیله ترکیب فشار و ارتعاش از خود نشان می دهند هنگامی که خاک مرتعش می شود ذرات تغییر محل داده و جهت افزایش وزن مخصوص توده به ذرات مجاورشان نزدیکتر میشوند.
غلتک های لرزنده در اندازه های مختلف از غلتک کوچک دستی با صفحه فلزی لرزان تا غلتک های بزرگ خودرو که دارای استوانه های صاف یا پاچه بزی یا کفشک دار می باشند موجود هستند.بسیاری ازانواع این غلتک ها دارای فرکانس و دامنه نوسان قابل تنظیم می باشند تا عمل تراکم بدلخواه انجام پذیرد. این غلتک ها درحین کوبیدن خاک مقداری از رطوبت خاک را نیز کم می کنند که این عمل در مورد تراکم خاک های مرطوب مزیت محسوب میشود.
نیروی متراکم کننده غلتکهای لرزنده اساسا ناشی از ارتعاش و وزن استاتیکی غلتک میباشد.
-غلتک های دارای چرخ فولادی صاف
این نوع غلتک ها هنوز هم به طور وسیع درعملیات ساختمانی به کار میروند.این غلتک ها جهت متراکم نمودن سطح آسفالت جاده ها مورد استفاده قرار میگیرد این نوع غلتکها دارای انواع متفاوتی هستند که متداول ترین آنها عبارتنداز:غلتک سه چرخ(دومحوری)غلتک دو محوری تاندم و غلتک سه محوری تاندم.
غلتک های پنوماتیک(چرخ لاستیکی(
این غلتک ها مسطح بوده و قوانین اعمال فشار در مورد تراکم خاک های زیرسطح درباره آنها صادق است بعضی ازاین غلتک ها خود محرک بوده و بعضی دیگر ممکن است توسط ماشین آلات دیگر کشیده شوند.
غلتک های پنوماتیک در دو نوع اصلی غلتک چند چرخ و غلتک پنوماتیک سنگین موجود میباشند.ازغلتک های سنگین پنوماتیک درمتراکم کردن لایه های ضخیم خاک استفاده میشود.غلتک های چند چرخ برای انجام کارهای پایانی و سطوح آسفالت و خاکریز سدها استفاده میشود.
غلتک های دارای صفحات فولادی ( کفشک دار )
این نوع غلتک ها شبیه به غلتک های پاچه بزی بوده و فقط به جای پایه های پاچه بزی صفحات نسبتا بزرگتر فولادی بر روی استوانه غلتک سوار شده اند به گونه ای که این نوع غلتک ها درحین عمل تراکم اختلال کمتری درسطح خاک ایجاد می نمایند.
بولدوزرهای متراکم کننده
این بولدوزهای دارای چرخ های فلزی با زائده های پاچه بزی هستند به طوری که می توانند در زمان هل دادن خاک های سست خاک های زیرین را متراکم کنند.لازم به ذکر است که این ماشین ها صرفا برای متراکم نمودن خاک به کار نمی روند بلکه در موارد خاصی مانند توده کردن خاک های سست، در ضمن انجام کار مسیر راه را بازکرده و کار راحت تر انجام میگیرد.کلیه مشخصات تراکتورها و غلتک های پاچه بزی برای این ماشین نیز قابل اعمال است..

عناوین
لنت کلاچ
بچینگ پلانت و کاربردهای آن
باند گیربکس اتوماتیک
لنت کلاف بافته شده
ورق لنت کومپو هندوستان
لنت ورق ترمزی
غلطک چیست
ریپر یا خراشنده
درباره ماشین آلات پرس
درباره لودر
مواد بکار رفته در انواع لنت ها
ساختار لنت ترمز
دیسک های اصطکاکی (انتقال قدرت)
ایمپلر چیست ؟
لنت کلاف تقویت شده با مفتول
لنت پرس لقمه ای
تجزیه و تحلیل انواع کلاچ
لنت های ترمز بافته شده
لنت های پرس
فناوری اتصال و چسباندن صفحه کلاچ و صفحه ترمز
لنت کوبی و تعمیر دوباره آن
مواد اصطکاکی ترمز و کلاچ
درباره شرکت تهران گیربکس
درباره شرکت نیوهلند
درباره برند جاندیر
انواع غلتک ها
تراکتور و انواع آن
صفحه برنزی اصطکاکی
لنت ترمز و انواع آن
گیربکس های دریایی
انواع لودرها و ویژگی آنها
ویژگی ماشین های راهسازی
لنت کلاچ صنعتی
لنت های صنعتی کلاچ
دستگاه پرس و انواع آن
ماشین آلات راهسازی
انواع ماشین آلات راهسازی و ساختمانی
گیربکس های زداف
گیربکس یانمار
قطعات گیربکس های دریایی
گیربکس زداف ZF Gearbox
گیربکس کلارک لیفتراک
تراکتور و انواع آن
ایمپلر واترپمپ دریایی
صفحه کلاچ چیست؟
کلاچ چیست؟
گیربکس چیست؟
تاریخچه لیفتراک
انواع مختلف لیفتراک
لیفتراک چیست؟
اجزای تشکیل دهنده لیفتراک
صفحه آهنی کوماتسو
نمایندگی فروش صفحات فلزی و گرافیتی ALTO